Masz pytania? Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń

 

  • ZNAJDUJEMY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA

  • OCHRONIMY TWOJE INTERESY

Dokumentacja pracownicza w formie elektronicznej

Od 1 stycznia 2019 r. pracodawca będzie mógł prowadzić i przechowywać dokumentację pracowniczą oraz akta osobowe w postaci elektronicznej. Dokumentacja elektroniczna będzie równoważna z dokumentacją papierową.

Od początku przyszłego roku pracodawca będzie mógł zrezygnować z prowadzenia i przechowywania papierowej dokumentacji dotyczącej spraw związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracowników. Nowe przepisy umożliwią bowiem prowadzenie dokumentacji pracowniczej w postaci elektronicznej. Będzie to możliwe także wówczas, gdy dokumentacja była już wytworzona w postaci papierowej.

Oznacza to, że pracodawca będzie mógł zmieniać postać, w której prowadzi i przechowuje dokumentację pracowniczą. Zmiana postaci dokumentacji pracowniczej z papierowej na elektroniczną będzie polegała na sporządzeniu odwzorowania cyfrowego (np. skanu), i opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną pracodawcy lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym upoważnionej przez pracodawcę osoby, potwierdzającym zgodność odwzorowania cyfrowego z dokumentem papierowym.

Dokumentacja pracownicza w postaci elektronicznej będzie równoważna z dokumentacją pracowniczą w postaci papierowej.

Biuro Rachunkowe

Perita Consulting

Dariusz Jóźwiak


Copyright © 2016 Perita


05-270 Marki

Poniatowskiego 16 A

e-mail: perita@perita.pl


tel.kom. 604 062 327


tel./fax (22) 771 46 04Godziny otwarcia biura:

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00


x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności