Masz pytania? Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń

 

  • ZNAJDUJEMY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA

  • OCHRONIMY TWOJE INTERESY

Jak zmienić formę opodatkowania działalności gospodarczej?

Zdarza się, że forma opodatkowania wybrana w trakcie zakładania firmy lub w toku prowadzenia działalności gospodarczej, przestaje być optymalna. Co decyduje o zmianie sposobu opodatkowania i jak tego dokonać?


Jakie formy opodatkowania są dostępne?

Przedsiębiorca może rozliczać się na zasadach ogólnych (wg skali podatkowej), kartą podatkową, na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz podatkiem liniowym. Podczas zakładania firmy zasady ogólne są domyślne, natomiast pozostałe trzy formy opodatkowania wymagają złożenia odpowiedniego wniosku do urzędu skarbowego.


Kiedy i jaki wniosek złożyć, aby zmienić formę opodatkowania?


Zmiany formy opodatkowania można dokonać do 20 stycznia każdego roku. Zgłoszenie to, składane we właściwym dla przedsiębiorcy urzędzie skarbowym, odnosi się do opodatkowania w bieżącym roku podatkowym (tj. od 1 stycznia danego roku). Termin ten nie dotyczy tylko szczególnych przypadków przejścia z ryczałtu na zasady ogólne, które zostały opisane poniżej.

Biuro Rachunkowe

Perita Consulting

Dariusz Jóźwiak


Copyright © 2016 Perita


05-270 Marki

Poniatowskiego 16 A

e-mail: perita@perita.pl


tel.kom. 604 062 327


tel./fax (22) 771 46 04Godziny otwarcia biura:

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00


x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności